Köszöntő

Üdvözöljük a Martincsevics Károly Városi Könyvtár honlapján! Könyvtárunk dolgozói nevében köszöntöm a honlap olvasóit! Aki a 85-ös főúton Győr felől érkezik városunkba, a jobb oldalon messziről szemébe tűnik a kastélyszerű, piros tetős, zöld épület rácsos kapujával, nagy udvarával. Sok hányattatás után – reméljük véglegesen – életteret kaptak a csornai olvasók, könyvtárosok. Az 1140 m2 alapterületű könyvtár két szintjén megtalálható a felnőtt kölcsönző (helyismereti kutatótárával), folyóiratolvasó,  internet-terem, olvasóterem, gyermekkönyvtár és médiatár, tankönyvtár, a tetőtérben hangulatos kiállító- és előadóterem. Az 1996-os beköltözés óta a  mintegy 2000 beiratkozott látogató, a dolgozók “belakták” az épület minden zegzugát. A kialakult otthonos légkör, a szolgálatkészség meghozta eredményét, városunk közszeretetnek örvendő intézménye lett az új könyvtár. Kedves olvasó! Honlapunkon tájékozódhat a részletekről, kérjük, tekintse meg képes bemutatkozásunkat is! Személyesen is szeretettel várjuk látogatóinkat!

Szalayné Galambosi Tímea
könyvtárigazgató

Mesevetélkedő - 2024.Lássuk a meséket!
+ +