„Tudásdepó-expressz” – A könyvtári hálózat nem formális és informális képzési szerepének erősítése az élethosszig tartó tanulás érdekében

„Közösség – Tudás – Könyvtár” összehangolt könyvtári szolgáltatásokkal a használókért. A Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár konzorciumi vezetésével 77.349.860,-Ft vissza nem térítendő támogatást nyert Győr-Moson-Sopron megye három könyvtára.

A konzorcium tagjai és az elnyert támogatás összege:

Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár: 52.122.271,- Ft
Csornai Városi Művelődési Központ és Könyvtár: 18.708.104,- Ft
Határ Menti Területfejlesztési Szakkönyvtár
(az MTA Regionális Kutatások Központja
Nyugat-magyarországi Tudományos Intézet könyvtára):
6.519.485,- Ft

A pályázat időtartama: 2010. április 1. – 2011. szeptember 30.

A pályázat egyik fő célja, hogy a megyében kedvezményezett három könyvtár anyagának eddig elektronikus katalógusban nem kereshető dokumentum állományát egy közös internetes portálról tértől és időtől függetlenül hozzáférhetővé tegye. A pályázat segítségével 67 ezer új rekord (dokumentum leírás) válik a felhasználók számára elérhetővé.

Új, egyedi dokumentumtípusok tartalma kerül analitikusan feltárásra, ezek

• kották,
  • hangoskönyvek,
  • videokazetták, DVD-k,
  • kutatási jelentések, konferencia kötetek,
  • megyei önkormányzati újságok cikkeinek adatai, szakfolyóiratok tanulmányai.

Kereshetővé válik az online katalógusban

• a mikrofilmeken tárolt régi sajtóanyag,
  • a megyei közéleti és alkotó személyek életrajzi adattára,
  • a digitalizált, 1945 előtti képes levelezőlapok adatai,
  • a régi helyismereti könyvek tartalma,
  • a tankönyvtár állománya.

A Kisalföldi Tudástár portáljáról elérhetővé válik a Helyismereti Wikipedia, mely információkat kínál a megyei községek nevezetességeiről, valamint a könyvtárhasználattal kapcsolatos hasznos ismeretek tartalmazó Könyvtári tudástár.

A pályázat keretében az adatbevitelen túl a könyvtárhasználók és a könyvtárosok képzésére is lehetőség van. A felhasználók elsajátítják az elektronikus katalógus használatát, az adatbázisban való eligazodást, részt vesznek a könyvtárak által indított online helyismereti, vagy könyvtári ismeretekre épülő vetélkedőkben. A könyvtárosok minőségmenedzsment, felnőttoktatás, valamint angol és német szaknyelvi képzésben vesznek részt.

Mesevetélkedő - 2024.Lássuk a meséket!
+ +