„Tudásdepó-expressz” – A könyvtári hálózat nem formális és informális képzési szerepének erősítése az élethosszig tartó tanulás érdekében
„Közösség – Tudás – Könyvtár” összehangolt könyvtári szolgáltatásokkal a használókért. A Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár konzorciumi vezetésével 77.349.860,-Ft vissza nem térítendő támogatást nyert Győr-Moson-Sopron megye három könyvtára.
A konzorcium tagjai és az elnyert támogatás összege:
Kisfaludy Károly Megyei Könyvtár: | 52.122.271,- Ft |
Csornai Városi Művelődési Központ és Könyvtár: | 18.708.104,- Ft |
Határ Menti Területfejlesztési Szakkönyvtár (az MTA Regionális Kutatások Központja Nyugat-magyarországi Tudományos Intézet könyvtára): |
6.519.485,- Ft |
A pályázat időtartama: 2010. április 1. – 2011. szeptember 30.
A pályázat egyik fő célja, hogy a megyében kedvezményezett három könyvtár anyagának eddig elektronikus katalógusban nem kereshető dokumentum állományát egy közös internetes portálról tértől és időtől függetlenül hozzáférhetővé tegye. A pályázat segítségével 67 ezer új rekord (dokumentum leírás) válik a felhasználók számára elérhetővé.
Új, egyedi dokumentumtípusok tartalma kerül analitikusan feltárásra, ezek
- kották,
- hangoskönyvek,
- videokazetták, DVD-k,
- kutatási jelentések, konferencia kötetek,
- megyei önkormányzati újságok cikkeinek adatai, szakfolyóiratok tanulmányai.
Kereshetővé válik az online katalógusban
- a mikrofilmeken tárolt régi sajtóanyag,
- a megyei közéleti és alkotó személyek életrajzi adattára,
- a digitalizált, 1945 előtti képes levelezőlapok adatai,
- a régi helyismereti könyvek tartalma,
- a tankönyvtár állománya.
A Kisalföldi Tudástár portáljáról elérhetővé válik a Helyismereti Wikipedia, mely információkat kínál a megyei községek nevezetességeiről, valamint a könyvtárhasználattal kapcsolatos hasznos ismeretek tartalmazó Könyvtári tudástár.
A pályázat keretében az adatbevitelen túl a könyvtárhasználók és a könyvtárosok képzésére is lehetőség van. A felhasználók elsajátítják az elektronikus katalógus használatát, az adatbázisban való eligazodást, részt vesznek a könyvtárak által indított online helyismereti, vagy könyvtári ismeretekre épülő vetélkedőkben. A könyvtárosok minőségmenedzsment, felnőttoktatás, valamint angol és német szaknyelvi képzésben vesznek részt.